کتابینش

ورود / ثبت نام

موفقیت

موفقیت و هرآنچه که باید درباره آن بدانید !

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سلام عرض می کنم خدمت شما همراهان محترم. بنده امیر اسحاقی هستم مدرس دوره های مدیریت ذهن و تند خوانی.
در این مقاله قصد دارد در رابطه با پارامتر موفقیت خدمت شما مطالبی را ارائه کنم.

شما برای این که یک انسان موفق شوید یک راه مطمین وجود دارد و آن هم این است که یک فرمول تضمین شده برای موفقیت پیدا کنید. موفقیت یک مفهوم شخصی کامل است. افراد زیادی وجود دارند که احساس می کنند بدون مشهور یا ثروتمند بودن نمی توان خوشبخت شد اما این باور کاملا اشتباه است. اگر ذهن شما بپذیرد اغلب تحت هر شرایطی می توانید احساس خوشبختی کنید و چه کسی می تواند بگوید که خوشبختی، موفقیت نیست.

موفقیت را بر اساس گذشته ها نسنجید

برای خود من این نکته بسیار جالب است که ما اغلب موفقیت را بر پایه ی گذشته ها می سنجیم. ما از آدم هایی که موفق می پنداریم الگوهایی می سازیم و بعد سعی می کنیم که از آن ها تقلید کنیم. این یک نوع تفکر قیاسی است که باید از آن پرهیز کنیم. این نکته را فراموش نکنید که شما و شرایط شما با شرایط و اخلاقیات کسی که موفق می پندارید متفاوت است.
فکر نکنید که چون گراندما موزس در اواخر عمرش بدون شرکت در هر گونه کلاس هنری به نقاشی مشهور بدل شده است، شما هم در هر سنی می توانید با خریدن رنگ و قلم و بوم به یک نقاش مشهور بدل شوید! چرا که این یک استثتا است و شما نباید به جای اصول و عقاید عام، به دنبال استثناها بروید. عاقلانه ترین راه برای نقاش شدن این است که به کلاس های نقاشی بروید و این کار را به صورت اصولی یاد بگیرید.

از شرایط حال افراد موفق تقلید نکنید

برخی مردم تصور می کنند که یکی از راه های موفقیت آن است که از وضعیت فعلی یک فرد موفق تقلید کنند. شاید این کار گاهی وقت ها جواب می دهد ولی فقط گاهی وقت ها. خوب است بدانید افراد مقلد هیچ گاه برجسته نمی شوند و همیشه یک مقلد باقی می مانند. بله قبول دارم که شما باید از دیگران یاد بگیرید اما تقلید کردن با یادگرفتن خیلی تفاوت دارد.
آیا احساس می کنید که دیگران مانع پیشرفت شما هستند؟
حتی اگر اینگونه هم باشد این نوع تفکر اغلب بهانه ای برای توجیه شکست ها است. اگر شما می خواهید کسب و کار جدیدی راه بیندازید باید خود را برای مواجهه با دشمنان یا حداقل رقبای کاری آماده کنید. هیچ از این بابت نگران نباشید چون بدون رقیب، تلاش برای رسیدن به موفقیت هم چندان جذاب نخواهد بود.

نحوه نگرش

موفقیت چیزی بیشتر از یک حالت ذهنی نیست. همه چیز فقط به نحوه نگرش شما بستگی دارد. از سنجش موفقیت بر اساس گذشته ها یا سنجش آن با معیار های ناموزون پرهیز کنید. برای کسب هر موفقیتی ابتدا باید نگرش درونی خود را در جهت رسیدن به موفقیت تغییر دهید. این جمله را به خاطر داشته باشید که موفقیت یعنی به دست آوردن آنچه که می خواهی و خوشبختی یعنی خواستن آنچه که به دست می آوری.
پیروز و سربلند باشید امیر اسحاقی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *